Gümrükleme hizmeti, uluslararası ticari faaliyetleri kolaylaştırabilmek için verilen hizmet şeklidir. Ülke genelinde ihracat ve ithalat konusu ürünlerin gümrük alanlarından geçiş işlemleri yürütülmektedir. İhracat işlemleri gümrük bölgesine giriş ve çıkış yapan malları kapsamaktadır.

Gümrük mevzuatı detayları hakkında günün her saati destek alabilir gümrükleme hizmeti alabilirsiniz. Alanında en iyi eğitimleri alarak sektörde tecrübe edinen personel ve firma güvencesiyle çalışabilirsiniz.

Gümrükleme Uygulamaları

Gümrükleme hizmetleri kapsamında birden fazla detay bulunmaktadır. Gümrük merkezine giriş – çıkış yapması gereken mal - eşyaya uygulanan sekiz tür rejim bulunmaktadır. Bu konuda Hera Gümrükleme zaman ve ekonomik değer kazandırmaktadır. Gümrük uygulamaları arasında;

 • Geçici ithalat rejimi,
 • İhracat rejimi,
 • Serbest dolaşım rejimi,
 • Transit rejim,
 • Dahilde işleme rejimi,
 • Antrepo rejimi,
 • Gümrük kontrol beyanı,
 • Hariçte işleme rejimi olarak tanımlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına giriş yapacak ya da çıkış yapması gereken malların tabi tutulduğu işleme gümrükleme denmektedir. Gümrükleme işlemleri konusunda yasal Prosedür uygulanmaktadır.

Bu konuda en yakın ve güvenli hizmet adresi Hera Gümrükleme olarak çalışmaktadır. Uzman ekibi ve güncel teknikleriyle tüm gümrük müşavirliği işlemlerinizi eksiksiz yürütmektedir. Bulunduğunuz yerden iletişim kurarak hizmet alabilir, dış ticaret faaliyetlerinizi kesintisiz sürdürebilirsiniz.

Gümrükleme Hizmetlerini Kim Yürütür?

Gümrükleme hizmetleri, Uluslararası ticari faaliyet kapsamında giriş - çıkış yapan eşya ve mallar bulunmaktadır. Gümrükleme hizmetinde amaç ülke genelinde ihracat ve ithalat faaliyetlerini kolaylaştırmaktır.

Gümrükleme işlemleri, ürün incelemesi, vergi ödemelerinin yapılması hatta gümrükten malın teslim alınması gibi hizmetlerdir. Gümrükleme hizmetleri en açık ifadeyle danışmanlık hizmetidir. Hera Gümrükleme hizmetleri, yasal işlemlerin kolaylaştırılması, lojistik detayları ürün- mal teslimi şeklinde sürmektedir.

Gümrük müşavirliği firmaları vekâletname alarak çalışmaktadır. Gümrükleme hizmeti gümrük müşaviri tarafından işletilmektedir. Vekili bulunduğu firma adına tüm işlemleri eksiksiz yürütmektedir. Gümrük müşavirinin verdiği hizmetler arasında GTİP yaptırmak yani Gümrük Tarifesi İstatistik Pozisyon tespiti yaptırmak bulunmaktadır.

Mal ve eşyanın hangi gümrük rejimine ait olacak ise ona göre vergi ödemesi ve analiz yaptırmaktadır. Ayrıca laboratuvar tahlilinden, elleçleme, numune alımı ve gümrük beyannamesi verme işlemlerini de yürütmektedir. TAREKS başvuruları olarak tanımlanan tüm gümrükleme hizmetleri gümrük müşaviri tarafından verilmektedir.

Gümrükleme hizmeti kapsamında, ürün- eşyanın yasaya uygun olarak gümrük rejimine tabi tutulmasından serbest bölgeye alınması, yeniden ihraç edilmesi ve imhası bulunmaktadır. Gümrüklemem hizmetleri kapsamında yürütülen ihracat ve ithalat işlemlerinde farklı işleyişler bulunabilmektedir.

Gümrükleme Masraf ve Fiyatları

Gümrükleme konusu mal veya eşya adına yürütülmesi gereken gümrük işlemleri için gümrük müşavirliği firması ücret almaktadır. Gümrük Müşavirliği hizmet ücretleri her yıl güncellenerek işletilmektedir. Belirlenen ücretler asgari ücretin altına düşmemek koşuluyla belirlenmektedir.

Ücrete tabi işlemler, gümrük antrepo işlemleri, ihracat ve ithalat işlemleri, transit işlemler, özellik gerektiren işlemlerdir. Gümrük müşavirliği hizmet bedeline ilaveten firmaların, acentelere, geçici depolama alanları, nakliye firmalarına ödeme yapmaları gerekmektedir. Bunlar arasında;

 • Gümrük vergisi,
 • KDV, Damga vergisi,
 • ÖTV,
 • Bandrol bedeli, h
 • Harç ücreti,
 • Yolluk - fazla mesai ücreti,
 • Laboratuvar tahlil ücreti bulunmaktadır.

Ancak hızlı kargo taşıma firmaları, gümrük müşavirliği, terminal, ordino adları altında her hangi bir ücret alamamaktadır. Özel ve tüzel kişilik olarak yürütülen gümrük hizmetleri verilmektedir. Hera Gümrükleme bu kapsamda kurumsal firmalarla faaliyetlerini sürdürmektedir. Alanında profesyonellik geliştiren personeli ve yasalara hâkimiyetiyle güvenle danışmanlık sunmaktadır.

Gümrükleme Hizmeti Verebilmek İçin Gerekenler

Gümrükleme hizmetleri yasalar kapsamında çalışmaktadır. Hera Gümrükleme bu konuda sektörün öncüleri arasında bulunmaktadır. Gümrük müşavirliği hizmeti verebilmek için Gümrük Müşavirleri Derneği üyesi olmak gerekmektedir.

Türkiye genelinde pek çok gümrük müşavirliği firması bulunmaktadır. Gümrükleme mevzuatı kapsamındaki işlemler karışık olduğundan gümrükleme hizmeti alınması doğru adım olmaktadır. Hera Gümrükleme bu konuda ilk tercih olarak seçilebilmektedir.

Gümrük müşavirliği şirketleri tarafından sunulan gümrükleme hizmetleri vekaletle yürütülmektedir. Müvekkil vekil atadığı gümrük müşavirini yetkilendirerek işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Gümrük müşaviri sahip olduğu yetkiye dayanarak firma adına eksiksiz olarak işlem yapmaktadır.

Teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde gümrükleme hizmetlerinde sınırlar kalkmış bulunmaktadır. Firmalar internet erişimiyle gümrük müşavirini seçerek bulunduğu yerden hizmet alabilmektedir. Dünyanın bütün ülkeleri arasında ticari faaliyetlerinizin gümrük engeline takılmadan yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Gümrükleme Hizmeti Almalıyım?

Gümrükleme hizmetleri, yasalar kapsamında ihracat ve ithalat işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Gümrükleme işlemlerinin alan genişliği ve karışık Prosedürü dolayısıyla müşavirlik hizmeti alınması gerekmektedir.

Gümrük müşaviri, Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Odasına bağlı olarak çalışmaktadır. Maliye, İktisat, Hukuk, Kamu yönetimi, İşletme, Siyasal Bilgiler ve Bankacılık bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Lisans dereceli olarak mezun olduktan sonra 2 yıl gümrük müşavir yardımcısı olarak çalışması gerekmektedir. Daha sonra sınavlarda başarılı olanlar gümrük müşaviri olarak meslekte devam edebilmektedir. Neden Gümrükleme hizmeti almalıyım? Sorusunun cevabı ise zaman ve ekonomik kazanç sağlayabilmek için olacaktır.

Hera Gümrükleme ekibinden alacağınız profesyonel hizmet sayesinde tüm işlemleriniz tam zamanında özenle yürütülecektir. Zaman sınırsız olarak hizmet alabileceğiniz firma uzmanları kusursuz olarak gümrükleme hizmetlerinizi yürütmektedir. Sorundan uzak tüm işlemlerinizin çözüm odaklı olarak kolaylıkla devam edeceğinden emin olarak 7/24 hizmet alabilirsiniz.

0%