Şirketlerin ve kurumsal yapıların uluslararası alanda gelişim göstermesi uygun ve farklı ürünler ya da hammaddeler ile gelişimlerini sürdürmeleri dış ticaret ile mümkün olmaktadır. Üretici firmalar dış ticaret sayesinde ürettikleri ürünleri ve hammaddeleri farklı ülkelerdeki pazarlara ulaştırarak satış hacimlerini geliştirebilmekte ve ürünlerini daha çok tüketiciye ulaştırabilmektedir.

Bunun yanında farklı pazarlara ulaşım sayesinde firmalar ihtiyaç duydukları her türlü ürün ve ekipmanı da farklı seçenekler ile bulabilmektedir. Dış ticaret alanında başarılı olabilmek için firmaların bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmesi ve bu alanda yapılması gereken her türlü işlemi profesyonelce yapması gerekmektedir.

Bu nedenle şirketlerin dış ticaret konusunda uzmanlaşmak için gerekli eğitimler ile personellerini eğitmesi gerekmektedir. Bunun yanında dış ticaret uzmanlığı eğitimi ve sertifikası bulunan bir danışman ile de çalışma yapılabilmektedir. Bu nedenle dış ticaret uzmanlığı oldukça faydalı bir iş ve meslek çeşidi olmaktadır.

Dış Ticaret Uzmanlığı Nedir?

İşletmelerin ithalat ve ihracat işlemleri sonucunda yapmış oldukları her türlü ticari işleme dış ticaret denilmektedir. İşletmeler farklı ülkeler ile yapmış oldukları ticari faaliyetlerde belirli kurallara uymaları gerekmektedir.

Bu kurallar ve dış ticaret işlemlerinde hazırlanması gereken belgeler konusunda eksiklikler olması ürünlerin gümrük süreçlerinde sorun yaşanmasına eden olmaktadır. Buda işletmelerin gerek ithalat gerek ise ihracat işlemlerinde maddi kayıpların yaşanmasına neden olmaktadır. İşte tam da bu alanda dış ticaret uzmanları devreye girmektedir.

Dış ticaret uzmanlığı işletmelerin ithalat ve ihracat işlemlerinde uygulaması gereken süreçleri takip etmektedir. Bu alanda işletmelerin yürütmesi gereken süreçler dış ticaret uzmanları tarafından takip edilmektedir. Gerek ithalat ve gerek ise ihracat işlemlerinde dış ticaret uzmanları gereken tüm gümrük süreçleri takip etmektedir.

Ürün gümrük süreçlerinin sorunsuz geçmesi ve gümrük bekleme sürelerinin azalması dış ticaret uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle şirketler bünyelerinde alanında deneyimli ve eğitimli dış ticaret uzmanları bulundurmaktadır.

Dış Ticaret Eğitimi

Dış ticaret şirketlerin karlılık düzeylerini artırmak ve pazarlara ve ürün çeşitliliklerine ulaşmak için yararlı ticari faaliyetlerden birisidir. Dış ticarette başarılı olmak için şirket içinde yeterli düzeyde dış ticaret uzmanı bulundurulması gerekmektedir. Şirketiniz içinde personellerinizin ve yöneticilerinizin dış ticaret alanında eğitim almaları olası dış ticaret ve gümrükleme sorunlarının yaşanmasına engel olacaktır.

Hera Gümrükleme bünyesinde vermiş olduğumuz dış ticaret eğitimi sayesinde şirketiniz bünyesindeki personellerinizin eğitilmesini sağlayabilirsiniz. Dış ticaret eğitim programı ithalat ve ihracat gibi ticari faaliyetlerin yürütülmesinde karşılaşılan sorunlar, uygulanması gereken yasal süreçler ve daha birçok alanda bilgiyi bünyesinde bulundurmaktadır.

Bu alanda şirketinizin içinde yer alan ithalat ve ihracat departmanlarında görevli personellerin alanında gerekli eğitimleri almasına yardımcı olmaktadır. Dış ticaret uzmanlığı sertifika programı ile şirketinizin ilgili departmanlarında görevli personellerin alanında uzman ve eğitimli kişilerden oluşmasını sağlamaktadır.

Hera Gümrükleme olarak kurumsal firmalara vermiş olduğumuz dış ticaret eğitimi sonunda tüm katılımcılara uluslararası alanda geçerli eğitim sertifikası verilmektedir. Bu sayede şirketinizden bu eğitimi alan personel ve şirketiniz uluslararası ticaret konusunda yeterliliğe ve sertifikasyona sahip olmaktadır.

Dış Ticaret Eğitimi İçeriği

Dış ticaret oldukça kapsamlı bir ticari faaliyet çeşididir. Bu nedenle bu alanda yapılan işlemlerde işlemleri yürüten personellerin alanında uzman olması ve tüm detaylara hakim olması oldukça önemlidir. Hera Gümrükleme olarak vermiş olduğumuz dış ticaret eğitimi hizmetinde öncelikle dış ticaret ve gümrükleme alanında uygulanması gereken tüm adımlar hakkında detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Bu alanda karşılaşılabilecek sorunlar ve örnek uygulamalar sayesinde eğitime katılan personellerin tüm şartlara ve koşullara hakim olması sağlanmaktadır.

Eğitim programı kapsamında dış ticarette kullanılan belgeler ve bu belgelerin hazırlanması öğretilmektedir. Bu sayede gümrükleme sürecinde bir sorun ile karşılaşılmasının önüne geçilmektedir. Dış ticaret eğitimi başta işletmelerin ithalat ve ihracat alanında çalışan bölümlerindeki personellere verilmektedir.

Bu sayede işletmenizin ithalat ve ihracat işlemlerinin süreç içerisinde ilerlemesi ve tedarik sıkıntılarının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Hera Gümrükleme olarak uzun yıllarca edinmiş olduğumuz bilgi ve deneyimi vermiş olduğumuz eğitim ile sizlere aktarmaktayız. Böylelikle dış ticaret işlemlerinizin başarılı ile yürütülmesini sağlamaktayız.

Dış Ticaret Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış ticaret özellikle endüstri alanında faaliyet gösteren üretim tesislerinin en çok kullandığı ticari yöntemler arasında gelmektedir. Bu alanda birçok farklı ödeme yöntemi, ticari anlaşma türleri ve ulaşım ile nakliye seçenekleri bulunmaktadır. Tercih edilen her farklı yöntemin farklı bir uygulanma şekli bulunmaktadır.

Ayrıca bu yöntemlerin her birinde uygulanması ve hazırlanması gereken birçok farklı evrak türü de bulunmaktadır. Bu nedenle bu alanda görev yapan personelin alanında uzman olması ve tüm süreçlere hakim olması son derece önemli olan konuların başında gelmektedir.

Hera Gümrükleme olarak vermiş olduğumuz dış ticaret eğitimlerinde ve dış ticaret danışmanlıklarında tüm süreçler için uzmanlarımız tarafından gerekli işlemler yürütülmektedir. Dış ticaret uzmanlığı eğitiminde de ithalat ve ihracat işlemlerinde uygulanması gereken evraklar, belgeler ve diğer süreçler konusunda uzmanlarımız gerekli eğitimleri vermektedir. Bunun yanında dış ticaret ve gümrükleme danışmanlığı hizmetimiz ile de tüm süreçlerde şirketinizin yanında yer alarak ticari faaliyetlerinizin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olmaktayız.

Dış Ticaret Eğitim Ücreti

Hera Gümrükleme olarak vermiş olduğumuz eğitim ile dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmalarındaki sağlanan tüm hizmetlerin ve yürütülen işlemlerin kendi bünyenizde yer alan personelce yapılmasını sağlamaktayız.

Dış ticaret eğitimi alanında uzman ve deneyimli eğiticilerimiz ile uluslararası ticaret hukuku kapsamında yer alan son güncellemelere uygun olarak verilmektedir. Bu sayede kendi bünyenizde yer alan personelin alanında uzmanlaşması sağlanmaktadır.

Hera Gümrükleme olarak dış ticaret uzmanlığı eğitim programımız en uygun fiyatlandırma ile sizlere sunulmaktadır. Firmanızdaki personelin ithalat ve ihracat alanında uzmanlaşması için bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan ve eğiticilerimizden bilgi alabilirsiniz.

0%